WHO WE ARE

Cinsiyetleri bir kenara bırakıp kendimizi keşfetme zamanı geldi! Bütün cinsel kimliklere özgürlük, ancak kendi alanlarımızda
yarattığımız devrimle mümkündür. MX, bütün farklılıkları bir kenara bırakıp ortak insani değerlerimize, insan DNA’sına, odakla doğumunu gerçekleştirmiş bir markadır. Bir cinsiyeti yoktur.

Moda endüstrisinin yıllardan beri süregelen başlıca kavramlarından olan, ‘kadın’ ve ‘erkek’ ayrımını reddediyor, modernizme ve geleceğin değerlerine sahip çıkarak bütün cinsel kimliklere saygı ile feminen, maskulen, üniseks gibi sıfatları da kaldırarak, çeşitli cinsiyet rollerini veya cinsiyetin karakterini işaret eden ne varsa karşısında duruyoruz. Hikayemiz insanlık tarihi kadar eski, ilhamlarımız sayısız, farklılarımız sonsuz ve kimliklerimiz cinsiyetlerimizden daha derin.

 

WHAT WE DO

Bir cinsiyet kalıbına sokulmadan, cinsiyet normlarının dışında disiplinler benimseyerek nötr cinsiyetli ve herkes için çantalar üretiyoruz. Toplumun bize dayatmaya çalıştığı cinsiyet normlarından çıkaran, önyargıları içine koyabileceğiniz çantalarımızla dönüşümün bir parçası olmayı hedefliyoruz.

Kültürel, cinsiyet, cinsel yönelim ve kuşaksal çeşitliliklere saygının yanı sıra keşif ve saygınlığını teşvik ederek sosyal ayrımları yıkmayı hedefliyoruz.

MxClan

Kabile olmak hem bağımsız ve otonom hem de bütün olarak, kolektif var olma esnekliğidir. Einstein’ın, bir problemin çözümü aynı sistemin yeni bireylerin içinden çıkmaz demesi gibi, birbirimize ihtiyacımız var. Esneklik, akışkanlık, bağımsızlık ve bütünlük içinde olma hayali ile hedefimiz cinsiyet normlarını yıkan bir kabile olmaktır.